Riesling na wagę złota

Najdroższy na świecie rieslingbiała odmiana winogron uważana za jedną z najlepszych i n... został sprzedany w Niemczech. Podwójne magnumbutelka wina o pojemności równej dwóm standardowym butelk... (...) G-Max 2009 wyprodukowane przez Weingut(niem.) winnica, gospodarstwo winiarskie.Termin odnosi się ... (...) Keller(niem.) piwnica (winiarska).W Niemczech jest prowadzona prze... (...) trafiło do rąk anonimowego kolekcjonera z Luksemburga za prawie 4 tysiące euro.

Jest to najwyższa cena, jaką do tej pory zapłacono za młodego, wytrawnegookreślenie wina, w którym, teoretycznie, cały cukier na d... rieslinga. Klaus Peter Keller, producent G-Max, wyjaśnia, że powstało sześć butelek tego wina. Trzy trafiły na aukcję, reszta poczeka w winiarni.
Tino Seiwert, kupiec z Pinard de Picard, nabywca jednej ze sprzedanych butelek, tak opisuje G-Max: „Łączy w sobie taneczną lekkość rieslinga z niebywałą głębią i ostrzem mineralnej precyzji”.
Dzień przed aukcją G-Max zwyciężył w Berlinie podczas degustacji w ciemno 30 najlepszych rieslingów Grosses Gewächs rocznik 2009. G-Max zawdzięcza swą nazwę Georgowi, prapradziadkowi Klausa Petera Kellera i Maximillianowi, jego synowi. Powstaje na glebach wapiennych, z bardzo dobrą ekspozycją, w Dalsheim (Hesja Nadreńska).