14. Święto Egerskiej Byczej Krwi w dniu św. Donata, patrona winiarzy

Święto Egerskiej Byczej Krwi

W dniach 9-11 lipca na Placu Dobó w Egerze odbędzie się wielkie święto wina. 30 winiarzy zaprezentuje swoje najlepsze trunki. A 30 restauratorów zadba o gastronomiczne przysmaki. Jak co roku Węgrzy oczekują sporej grupy turystów z Polski.

EgerRegion i okręg winiarski w północnowschodnich Węgrzech... (...) to miasto kąpielisk, wina i festiwali. Przekazy historyczne mówią, winoroślVitis vinifera.. jest uprawiana w Egerze co najmniej od XI wieku. Według legendy nazwa najsłynniejszego czerwonego wina “bycza krew” pochodzi z czasów oblężenia miasta przez Turków w XVI wieku. Węgierscy rycerze przed walką pili winonapój uzyskiwany na drodze całkowitej lub częściowej fer... (...), które spływało im po brodach. Turcy uważali, że to bycza krew, która świadczy o odwadze obrońców.Po 40 dniach musieli odstąpić od jego murów. Obroną zamku dowodził István Dobó.

Tak długa tradycja zobowiązuje. Dlatego od niemal 14 lat organizowany jest tutaj festiwal wina egri bikavérczerwone wino węgierskie z regionu i okręgu Eger.... Imprezie towarzyszą atrakcje gastronomiczne i kulturalne.

Zapraszamy w imieniu organizatorów!

Wyjazd na egerski festiwal w ramach PODRÓŻY Z WINEM organizuje Wine-Service. Dowiedz się więcej.