Apetycznie i wegetariańsko

Doceniamy bogactwo polskiej kuchni oraz bogactwo naszych warzyw i owoców. Nareszcie. Wcześniej, choć oczywiście korzystaliśmy z jej dobrodziejstw, zachłyśnięci kuchnią świata zaczynaliśmy wątpić w to, że nasza jest równie wyjątkowa.

Wreszcie mówimy o niej głośno i choć zmieniają się nasze nawyki żywieniowe, coraz częściej sięgamy do tradycji odkrywając rodzime smaki na nowo.

Autorzy książki Swojsko. Karolina na tropie polskich smaków przejechali 2500 kilometrów poznając lokalne tradycje i goszcząc u wspaniałych gospodarzy, którzy zainspirowali ich do stworzenia wariacji na temat tradycyjnych dań wegetariańskich i wegańskich.

Książka Karoliny i Macieja Szaciłło to zbiór ciekawych i prostych przepisów, a także opowieści o wyjątkowych ludziach, żyjących często z dala od zgiełku i nowinek technicznych, ceniących spokój i lokalne produkty. To swego rodzaju migawki z podróży, opis fascynacji tradycją, szacunkiem do ziemi, do przodków i dziedzictwa kulturowego. Dla dbających o zdrowie cenne będą komentarze dietetyczki

Tę pozycję polecam szczególnie mięsożercom takim jak ja. Bo znaleźć tu można nie tylko przepisy na dania z dzieciństwa, ale całe mnóstwo sycących dań ukraszonych choćby przyprawami kuchni azjatyckiej.


Swojsko. Karolina na tropie polskich smaków

Karolina i Maciej Szaciłło
Agora SA
Cena: 34,99 zł