Czego pragną mężczyźni?

Czego pragną mężczyźni

Nie poważyłabym się pochylać nad płciowym charakterem wina, gdyby nie zapowiedź wprowadzenia na polski rynek wina dla mężczyzn. Twórcy promocji skupili się przede wszystkim na wizerunkowych walorach etykiety, z której twardym wzrokiem zerka znany celebryta obdarzony muskułem i brodą godną drwala.

Jak internetowa wieść niesie, samo winonapój uzyskiwany na drodze całkowitej lub częściowej fer... (...) nie wyróżnia się niczym szczególnym (nie wiem, nie piłam), ale stało się przyczynkiem do dyskusji na temat tego, czy w ogóle wypada używać w opisie wina wykluczających (jeśli dla mężczyzn, to nie dla kobiet?) kwantyfikatorów. Z drugiej strony redaktor Michał Bardel zaproponował zestaw win pod wiele znaczącym tytułem Kobiece smaki, przyozdabiając go fikuśnym zdjęciem samego siebie w różowym szalu. Nie pozostało mi nic więcej niż zapuścić brodę, dogrzebać się do głębokich pokładów podświadomości i uruchomić wyobraźnię, by stworzyć mój bardzo męski oraz osobisty wybór win.

Nietrudno się domyślić, że wina są czerwone i wytrawneokreślenie wina, w którym, teoretycznie, cały cukier na d..., obdarzone odważną kwasowością i dobrze zbudowanym ciałem, bezkompromisowo aromatyczne i na swój sposób szorstkie. Nie mógł się mój męski zestaw obejść bez pieprznego shiraza z Australii i lekko ziemistego wina z kwasowej fetească neagră  rumuńska, klasyczna odmiana czerwonych winogron u... (dodatkowo patronuje mu tajemniczy indywidualista w meloniku) czy tannata z cabernet francczerwona odmiana winogron, jedna z bardziej rozpowszechniony... (...) Urugwaju – to dopiero pokaz siły i asfaltowej taniny. Zarówno kalifornijski pinot noirPinot noir należy do wielkiej rodziny rodziny pinotów i&nb..., jak i jego daleki krewny z RPA – pinotagepołudniowoafrykańska odmiana czerwonych winogron, krzyżó... (...), to być może nie samce alfa, ale ciekawe typy z grunge’owym zacięciem. Arsenał męskości uzupełnia uwodzący przystojną budową i miękkim spojrzeniem znad Rodanu Grand Veneur, czyli wielki łowca. W kieszeniach jego dobrze skrojonej marynarki znajdzie się i odrobina tytoniu i cydrowych perfum… Przyglądając się moim wyborom doszłam do wniosku, że za etykietą z drwalem stoi zespół równie męskich jak ja kobiet, które z wielką ochotą pogapią się na butelkę, a potem z przyjemnością opróżnią jej zawartość.

Polecam zestaw win z rabatemw cenie 300 zł

Rocklin Ranch Pinot Noir

Rocklin Ranch Pinot Noir

Terra Barossa Shiraz

Terra Barossa Shirazfrancuska odmiana czerwonych winogron uprawianych głównie ...

Réserve Grand Veneur Rouge

Réserve Grand Veneur Rouge(fr.) czerwony..

Individo Fetească Neagră

Individo Fetească Neagră

The Prodigy Pinotage

The Prodigy Pinotage