Jest coraz lepiej, a nawet bardzo dobrze

Recenzując książki Ewy Wawro, opisuję i chwalę nie tylko Autorkę, ale także zjawiska, które pokazuje ona w swoich publikacjach. Podobnie jak wydana kilka lat temu książka Winnice Podkarpacia i tym razem pokazuje nam, jak bardzo rozwija się polskie winiarstwo, a co za tym idzie i enoturystyka – czyli niezwykle istotny sektor w winiarskim biznesie na całym świecie.

Jako osoba prowadząca od kilkunastu lat wycieczki enologiczne do wielu ważnych regionów niezwykle cieszę się, że i w Polsce już coraz częściej można napotkać winiarnie, które oprócz całkiem smacznych win (ich jakość podnosi się z roku na rok) proponują również interesującą ofertę turystyczną. Przybywa miejsc, które można zwiedzić, przespacerować się wśród winnic, a następnie w altanie z widokiem na nie lub uroczej piwniczce spróbować lokalnych win. Miejsc takich jest na tyle dużo, że trudno samemu zdecydować, jaki kierunek obrać na kolejną enoturystyczną wyprawę. I tu właśnie przychodzi nam w sukurs książka Winnice w Polsce.

Efektownie przygotowane albumowe wydanie prezentuje pięćdziesiąt winnic z całego kraju, które zdaniem Autorki warto odwiedzić nie tylko ze względu na tworzone tam wina, ale także inne atrakcje, które na nas czekają w czasie wizyty w kolejnym winiarskim zakątku Polski.

Winnice w Polsce. Wszystko o enoturystyce
Ewa Wawro
Multico Oficyna Wydawnicza
Warszawa, 2015
Cena: ok 47 zł