Słabsze i słodsze górą

Accolade Wines (Banrock Station Light i Banrock Station Moscato) został zobowiązany do dostarczenia większej ilości win z muskatu na brytyjski rynek.

Dlaczego? Bo wina z tej odmiany są coraz bardziej poszukiwane na Wyspach. Za tę zmianę upodobań odpowiedzialne są kobiety między 30 a 50 rokiem życia. Jednym z czynników decydujących o tym wyborze jest niższa kaloryczność wspomnianych win oraz mniejsza zawartość alkoholu – ok. 5,5%. Panie te stanowią 13% pijących wina Brytyjczyków.

Ciekawe, że w przypadku Australii wina z muskatu wybierane są przede wszystkim przez ludzi młodych – a ci traktują je jak odświeżające winonapój uzyskiwany na drodze całkowitej lub częściowej fer... (...) na co dzień. Również młodzi Hiszpanie wybierają wina słodsze i słabsze (muskat, rieslingbiała odmiana winogron uważana za jedną z najlepszych i n...). Podobne sympatie występują w USA. Tam sprzedaż muskatowych win wzrosła w stosunku do 2010 roku o 95% (wg Nielsena).

Dlatego Accolade rozważa, jak obniżyć alkoholowość pozostałych win ze swego portfolio – do 11-12%. A w świetle badań konsumenci do 35 roku życia poszukują takich win, po których będą zdolni stawić się z gotowością na drugi dzień do pracy.

Obyczaj kształtuje procentowość…