Najedzeni Fest WINO kolejna odsłona

Zapraszamy wielbicieli dobrej kuchni i dobrych win do Forum Przestrzenie na kolejną odsłonę kultowego festiwalu kulinarnego.

26 kwietnia (niedziela) od 11.00 do 18.00, odbędzie się w Krakowie, w Hotelu Forum, kolejna, ósma już edycja festiwalu kulinarnego Najedzeni Fest! Kwietniowa edycja Najedzeni Fest! poszerzona jest o dodatkową część poświęconą winu i winnicom. Zaproszeni zostali winiarze z Polski i dystrybutorzy wina, aby odwiedzający mieli okazję nie tylko skosztować różnych win, lecz także porozmawiać z winiarzami, zasięgnąć fachowych porad związanych z kulturą picia wina i doborem wina do potraw.

Goście festiwalu będą mogli zapoznać się z propozycją kulinarną restauracji i barów krakowskich, producentami zdrowej żywności oraz różnymi inicjatywami kulinarnymi przygotowanymi przez blogerów kulinarnych, pasjonatów i poszukiwaczy najlepszych smaków. W Najedzonych Fest! najlepsze jest naszym zdaniem to, że w ciągu godziny i nie wydając przy tym wiele, można zrobić smakowity rekonesans po krakowskiej (i nie tylko) gastronomii. Świetna zabawa i nikt nie wyjdzie głodny! Nie zabraknie też wina, warsztatów i szkoleń z winem związanych.

Szczegółowy program festiwalu znajdziecie tu: https://www.facebook.com/events/1555368724750658/

Zapraszamy na sfederowane stoisko magazynu Czas Wina i Dworu Sieraków – będzie można spróbować u nas przekąsek z restauracji Dworu Sieraków oraz napić się wina z dworskiej piwniczki.

O 16.30 zapraszamy na szkolenie, które poprowadzi nieoceniony Wojtek Giebuta

“Jakie białe do ryby? Warsztaty dobieranie win do potraw”

Gdy zapytamy o dobieranie win do potraw, jak nic w pierwszym zdaniu usłyszymy: „Wiadomo – białe do ryby!” I generalnie to prawda – dania z ryb i owoców morza dobrze jest łączyć z białymi winami. Ale jakie ryby, z którymi z wielu różnych win białych zestawiać?

Podczas warsztatów zdegustujemy 5 jedno-szczepowych win. Spróbujemy połączyć je z przekąskami z ryb z polskich stawów. Każdą z przekąsek przygotujemy z tego samego gatunku ryb. Różnić się będą sposobem przyrządzenia, przyprawami i dodatkami, które mają decydujący wpływ na smak potrawy i tym samym na dobór wina.

Menu:

Verus Sauvignon Blancjedna z najbardziej rozpowszechnionych na świecie białych ..., Podravjie, Słowenia

Dorsz z cząstką grapefruita

Verus Rieslingbiała odmiana winogron uważana za jedną z najlepszych i n..., Podravjie, Słowenia

Lekko wędzony pstrąg

Verus Furmintwęgierska odmiana białych winogron uprawiana głównie w r..., Podravjie, Słowenia

Szczupak z musem chrzanowym

Verus Pinot Grisodmiana białych winogron należąca do dużej rodziny pinot..., Podravjie, Słowenia

Mus z dorsza z awokado i curry

Bagueri Chardonnayfrancuska odmian białych winogron, jedna z najbardziej rozp... Barrique(fr.) beczka, baryłka.Typ francuskiej beczki o pojemności ... (...), Goriska Brda, Słowenia

Jesiotr w śmietanowo-szampańskim sosie

Spotkanie poprowadzi Wojciech Giebuta – redaktor magazynu „Czas Wina”, juror konkursów winiarskich , wykładowca „Wiedzy o winie” w Collegium Civitas, przewodnik enoturystyczny, znawca i wielbiciel kuchni.

Początek godzina 16.30. Kończymy ok. 17.30

Rezerwacje miejsc: redakcja@czaswina.pl.  Koszt udziału: 25 zł.

fotorelacja z 2013 roku: https://czaswina.pl/galeria/najedzeni-naprawde-fest